Zdanie obowiązków komendanta powiatowego w Końskich

12 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Końskich odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego przez st. bryg. Grzegorza Młynarczyka. Dowódcą uroczystości był st. kpt. Michał Krzeszowski. Na uroczystość przybył z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Robert Sabat wraz z naczelnikami wydziałów Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Obecni byli także - starosta konecki Bogdan Soboń, burmistrz Miasta i Gminy Końskie - Krzysztof Obratański, komendant powiatowy Policji insp. dr Waldemar Cisowski, wójtowie gmin powiatu koneckiego oraz przyjaciele, współpracownicy oraz strażacy systemu codziennego i zmianowego.

Spotkanie robocze w ramach akcji "Czad i ogień - obudź czujność"

 12 grudnia w sali obrad komendy powiatowej PSP w Końskich odbyło się spotkanie robocze z prezesami jednostek OSP gmin Końskie, Gowarczów, Ruda Maleniecka i Fałków. Zaproszeni zostali także policjanci, którzy są dzielnicowymi w tych gminach. Celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z akcją społeczną "Czad i ogień - obudź czujność" i rozpropagowanie wśród lokalnej społeczności wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami budynków mieszkalnych. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych zagrożeń przedstawiciele jednostek OSP oraz Policja będzie informować mieszkańców o możliwości zakupu czujek tlenku węgla i dymu. Do tego celu zostały wydrukowane ulotki informacyjne, które otrzymali na spotkaniu. Prezesi z pozostałych gmin zostaną zaproszeni w późniejszym terminie.

IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu koneckiego

W sali odpraw komendy powiatowej PSP w Końskich 27 listopada br. odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej powiatu koneckiego. Zjazd otworzył dh Bogdan Soboń, ustępujący prezes Zarządu Powiatu, witając przybyłych druhów z całego powiatu oraz zaproszonych gości. Łącznie w zjeździe uczestniczyło 55 osób z których wybierano komisje problemowe. Sprawozdanie z pięcioletniej działalności związku złożył dh Wiesław Basiak - wiceprezes ZOSP RP.

Śmiertelny wypadek na koneckiej obwodnicy

 W środę około godz. 18:30 doszło do wypadku drogowego w Końskich na ul. Koneckich Odlewników (obwodnica). W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały 3 osoby. Kierująca Oplem kobieta została ranna a 18 letnia pasażerka po kilkudziesięcio minutowej reanimacji nie odzyskała przytomności. Kierowca Renaulta nie doznał większych obrażeń. Strażacy JRG Końskie zabezpieczali miejsce zdarzenia, ewakuowali nieprzytomną kobietę zakleszczoną w Oplu oraz prowadzili na zmianę z ratownikami pogotowia reanimację. Ponadto zabezpieczono płyny ropopochodne i pokolizyjne oraz odcięto dopływ prądu z akumulatorów.