Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie

 W 27 biegu Powstania Warszawskiego zorganizowanym w Warszawie pobiegło 3 naszych strażaków: asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski, asp. sztab Krzysztof Kolekta i asp. Karol Kołba. Bieg ukończyło niespełna 7 tyś zawodników a reprezentant naszej jednostki Arkadiusz Wnukowski był 35 w klasyfikacji generalnej i 1 w swojej kategorii wiekowej. Bieg ukończył z czasem 36min i 6 sek.

Inspekcja gotowości bojowej związków taktycznych

 31 lipca o godz. 12:00 w ramach sprawdzenia gotowości bojowej związków taktycznych jednostki OSP i JRG Końskie zostały zadysponowane do działań na terenie powiatu włoszczowskiego. Trzeci pluton kompanii gaśniczej WOO "Zachód" w skład którego wchodzą OSP Niekłań, Dziebałtów i Ruda Maleniecka, ponadto JRG Końskie z pompą dużej wydajności miały za zadanie utworzyć punkt czerpania wody w miejscu o koordynatach E20° 00' 14,60" N50° 54' 38,53" oraz wziąć udział w budowaniu magistrali wężowej o długości 1,5 km w celu dostarczenia wody do ugaszenia pożaru lasu. Działania prowadzono wspólnie ze związkami taktycznymi powiatu włoszczowskiego.

Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

 
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.

Gratulacje i podziękowania dla sportowców

 24 czerwca 2017 r. w Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP z kadrą województwa świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym.

Drużyna reprezentująca województwo świętokrzyskie zajęła III miejsce w kwalifikacji generalnej podczas XXXIV Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, które zostały rozegrane w dniach 21 – 22 czerwca 2017 r. w Częstochowie, ustanawiając jednocześnie rekord województwa świętokrzyskiego w sztafecie pożarniczej 4 x 100 m i pożarniczym ćwiczeniu bojowym.

Zawody MDP gmina Końskie

 3 czerwca o godz. 16:00 w miejscowości Gatniki na miejscowym boisku sportowym odbyły się gminne zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wystartowali młodzi reprezentanci OSP Kazanów, Dziebałtów, Kornica i Bedlno. Sędzią głównym zawodów był komendant gminny dh Jan Chrabąszcz a w sprawnym przebiegu zawodów pomagali mu dh Krzysztof Sota i dh Andrzej Nowak. Z ramienia władz gminnych całość zawodów nadzorował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

 

Piknik edukacyjny z okazji Dnia Dziecka.

 "Z nami bezpiecznie i ekologicznie" - pod takim hasłem 31 maja w godz. 11:00 - 14:00 zorganizowano przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, festyn edukacyjno - zabawowy z okazji "Dnia Dziecka". Głównym organizatorem festynu była Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA a o patronat honorowy poproszono między innymi Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. W czasie trwania festynu przedstawiciele służb prowadzili panele edukacyjne mające na celu naukę i bezpieczne wychowanie młodego pokolenia. Jako pierwsi zaprezentowali się strażacy JRG Końskie a panel poprowadziła nasza koleżanka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach - Katarzyna Klepacz. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami.