Rekord województwa w ćwiczeniu bojowym

XVI Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym dla koneckich strażaków zakończyły się niespodziewanym dla wszystkich sukcesem. Jedynie zawodnicy z JRG Końskie w składzie Przemek Gad, Mateusz Smyka, Paweł Bobiński, Tomek Lis, Marcin Jędrasik, Rafał Kuleta, Łukasz Kuleta, Albert Grzegorczyk i Michał Pokusa wiedzieli na jaki czas ich stać kiedy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ciężka praca na treningach zaowocowała nowym rekordem województwa świętokrzyskiego w ćwiczeniu bojowym.

Powiatowe Zawody MDP

Młodzieżowe Drużuny Pożarnicze z powiatu koneckiego rywalizowały w Gowarczowie na Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP CTIF. Zawody odbyły się w minioną niedzielę (Dzień Dziecka) na stadionie szkolnym. Do udziału zgłosiło się 12 drużyn męskich i 3 dziewczęce, które miały do wykonania ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą 400 m z przeszkodami.

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

 Komenda Powiatowa PSP w Końskich jako pierwsza w województwie świętokrzyskim zorganizowała uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Jest to najlepsza okazja do wręczenia odznak, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Komendanta Świętokrzyskiego nadbr. Zbigniewa Muszczaka a także wicestarosty koneckiego Andrzeja Marka Lenarta, burmistrzów, wójtów oraz koleżanek i kolegów emerytów w tym także byłych komendantów powiatowych.

Pożar pustostanu w Grodzisku

Niezamieszkały budynek jednorodzinny spłonął we wtorek 8 kwietnia w miejscowości Grodzisko gm. Radoszyce. Tuż przed godz. 23.00 dwa zastępy z OSP Radoszyce rozpoczęły działania gaśnicze. Budynek o konstrukcji drewnianej bez wyposażenia, do którego nie była podłączona energia elektryczna był niemal cały w ogniu. Po dojeździe strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Końskich i opanowaniu pożaru, przeszukano pomieszczenia ale na szczęście nikogo w środku nie znaleziono. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek podpalenia.

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.