Skutki wichury w powiecie koneckim

 Pierwsze zdarzenie spowodowane silnym wiatrem do którego wyjechali strażacy tej nocy był wypadek na drodze krajowej 74 w okolicy miejscowości Koliszowy. O godz 20:56 kierowca ciężarowego Volvo próbował ominąć leżące na jezdni drzewo. Na skutego gwałtownego manewru przyczepa wpadła w poślizg i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód ciężarowy Renault. Rannym 24 letnim kierowcą Renaulta zajęli się druhowie z OSP Ruda Maleniecka. Kolejną czynnością było usunięcie z jezdni powalonego drzewa.

XV Ogólnopolski Bieg Ulicznych Służb Mundurowych

asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski wygrał XV Ogólnopolski Bieg Ulicznych Służb Mundurowych w Głuchołazach w kategorii strażaków. W klasyfikacji służb mundurowych był 7 a open 15 uzyskując czas 00:36:19. asp. Karol Kołba wśród strażaków był 7.

Zawody Powiatowe jednostek OSP 2017

 Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koneckiego, które odbyły się w minioną niedzielę (17 września) wygrała jednostka z Dziebałtowa. Zawody rozegrane zostały w deszczowej atmosferze na stadionie sportowym NEPTUN w Końskich. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komenda Powiatowa PSP w Końskich. W zawodach swoje reprezentacje wystawiły następujące OSP: KDP Fałków oraz drużyny męskie z Czerwonej Woli, Dziebałtowa, Wilczkowic, Bębnowa, Dęby, Odrowąża, Bernowa, Czermna. Taka była też kolejność startów.

Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie

 W 27 biegu Powstania Warszawskiego zorganizowanym w Warszawie pobiegło 3 naszych strażaków: asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski, asp. sztab Krzysztof Kolekta i asp. Karol Kołba. Bieg ukończyło niespełna 7 tyś zawodników a reprezentant naszej jednostki Arkadiusz Wnukowski był 35 w klasyfikacji generalnej i 1 w swojej kategorii wiekowej. Bieg ukończył z czasem 36min i 6 sek.

Inspekcja gotowości bojowej związków taktycznych

 31 lipca o godz. 12:00 w ramach sprawdzenia gotowości bojowej związków taktycznych jednostki OSP i JRG Końskie zostały zadysponowane do działań na terenie powiatu włoszczowskiego. Trzeci pluton kompanii gaśniczej WOO "Zachód" w skład którego wchodzą OSP Niekłań, Dziebałtów i Ruda Maleniecka, ponadto JRG Końskie z pompą dużej wydajności miały za zadanie utworzyć punkt czerpania wody w miejscu o koordynatach E20° 00' 14,60" N50° 54' 38,53" oraz wziąć udział w budowaniu magistrali wężowej o długości 1,5 km w celu dostarczenia wody do ugaszenia pożaru lasu. Działania prowadzono wspólnie ze związkami taktycznymi powiatu włoszczowskiego.

Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

 
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.