Wypadek w Grabkowie

 W miejscowości Grabków na drodze wojewódzkiej Końskie-Żarnów doszło do wypadku drogowego dwóch pojazdów. Mężczyzna jadący osobowym VW zderzył się z naczepą ciężarowego Volvo. O własnych siłach opuścił pojazd a przybyli na miejsce zdarzenia strażacy udzielili mi pomocy stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa, opatrując skaleczoną głowę i lewą dłoń. W samochodzie odłączono akumulator a rozlane płyny pokolizyjne posypano sorbentem. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Do wypadku doszło na ostrym zakręcie. Przyczynę ustala Policja.

Kujawsko-Pomorski Turniej w Sporcie Pożarniczym

 Po ubiegłorocznych sukcesach koneckich strażaków na arenie wojewódzkiej w sporcie pożarniczym, przyszła pora zmierzenia się z najlepszymi reprezentacjami z całego kraju. 20 kwietnia 2016 r. na terenie Ośrodka Szkolenia PSP w Łubiance k. Torunia odbył się „Kujawsko-Pomorski Turniej w Sporcie Pożarniczym”. W zawodach wzięło udział 10 drużyn - 8 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Toruń i Warszawa oraz 2 drużyny z Komend Powiatowych PSP: Końskie i Milicza (woj. dolnośląskie). Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w ćwiczeniu bojowym a w sztafecie pożarniczej uplasowała się na 5 pozycji.

Ćwiczenia powiatowe BAZA 2016

 Na terenie powiatu koneckiego zlokalizowane są dwa zakłady w których może powstać poważna awaria przemysłowa. Jednym z nich jest baza paliw w Baryczy, której w tym roku przypadało zorganizowanie kolejnych manewrów sprawdzających funkcjonowanie planu ratowniczego opracowanego dla tego zakładu. Ćwiczenia pod kryptonimem Baza 2016 zostały zorganizowane wspólnie z KP PSP w Końskich i przewidywały 2 główne epizody - pożar cysterny oraz pożar młodnika.

Dzień przedsiębiorczości

W ramach trzynastej edycji Dnia przedsiębiorczości w miniony czwartek odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. W ramach tego programu uczniowie mają możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie oraz pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. W przypadku wizyty w naszej jednostce oczywiście chodzi o zawód strażaka.