Pożar pustostanu w Grodzisku

Niezamieszkały budynek jednorodzinny spłonął we wtorek 8 kwietnia w miejscowości Grodzisko gm. Radoszyce. Tuż przed godz. 23.00 dwa zastępy z OSP Radoszyce rozpoczęły działania gaśnicze. Budynek o konstrukcji drewnianej bez wyposażenia, do którego nie była podłączona energia elektryczna był niemal cały w ogniu. Po dojeździe strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Końskich i opanowaniu pożaru, przeszukano pomieszczenia ale na szczęście nikogo w środku nie znaleziono. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek podpalenia.

Dzień Przedsiębiorczości - zawód strażak

 W ramach 11 edycji ogólnoposlkiego Dnia Przedsiębiorczości, który w tym roku organizowany był 2 kwietnia, gościliśmy w naszej jednostce uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy zainteresowani są zawodem strażaka. Cała obecna u nas piątka należy już do jednostek OSP więc ogólną orientację o tym nietuzinkowym zawodzie już mają. Niemniej jednak uważnie słuchali i przyglądali się temu co mieliśmy im do powiedzenia i pokazania.

Nowy Zastępca Komendanta w KP PSP Końskie

Na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Końskich został dzisiaj powołany dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej mł. bryg. Bogusław Jakóbczyk. Na uroczystej zbiórce akt mianowania wręczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki nadbr. Zbigniew Muszczak. Nowo "upieczony" Komendant w obecności starosty koneckiego oraz dotychczasowych podwaładnych czyli strażaków JRG podziękował za mianowanie i obiecał sumiennie i rzetelnie wykonywać zadania na nowym stanowisku.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma już swoją 37 edycję. W eliminacjach gminnych wyłonionych zostało 36 osób ze szkól podstawowych i gimnazjalnych. W grupie szkól ponadgimnazjalnych zgłosiło się 12 osób. Wszyscy doskonale orientujący się w tematyce pożarniczej przyjechali na eliminacje powiatowe, które odbyły się w miniony piątek 28 marca w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. 

 

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.