Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka jest najlepszą okazją do wręczenia odznak, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Otrzymali je koneccy strażacy którzy w ostatnim czasie wykazali się szczególnym zaangażowaniem w wykonywaniu swoich obowiązków. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Stanisława Wosia a także wicestarosty koneckiego Andrzeja Marka Lenarta, burmistrzów, wójtów oraz koleżanek i kolegów emerytów w tym także byłych komendantów powiatowych.

Spłonął budynek gospodarczy w Drutarni

Po godz. 18:00 w Drutarni (gmina Końskie) zapalił się budynek gospodarczy w którym znajdował się opał i drobny sprzęt gospodarski. Do pożaru lasu jechał w tamtym kierunku jeden z zastępów JRG Końskie, który był w odległości 3km od tego zdarzenia. Kiedy przekierowani przez dyżurnego strażacy przybyli na miejsce zaczął się już palić ganek budynku mieszkalnego. Dom i inne sąsiednie budynki udało się uratować.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

Po eliminacjach gminnych najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym. Łącznie w trzech kategoriach zgłosiło się 41 uczniów. Przed testem pisemnym Sekretarz Zarządu Powiatowego OSP RP bryg. w st. spocz. Tadeusz Nowakowski uhonorował medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa" opiekunów i nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do tego turnieju. W części pisemnej przygotowanych zostało 30 pytań natomiast w ustnej każdy miał ten sam zestaw pytań i zagadek. 

Wypadek na koneckiej obwodnicy

W sobotnie popołudnie 21 marca na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do wypadku samochodu osobowego, który ściął latarnię i przewrócił się do rowu na dach. W Toyocie podróżowały 3 osoby w tym 8 letnie dziecko. Cała trójka opuściła pojazd o własnych siłach i doznała niegroźnych obrażeń. Pierwsze działania prowadziła OSP Modliszewice, która jechała w tym czasie do pożaru trawy w Nałęczowie. Kolejne działania prowadzone były przez JRG Końskie wspólnie z PRM i Policją.

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.