Wypadek w Brodach

 Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Brody (gmina Końskie). Do wypadku doszło po godz. 15:00 w czwartek 5 maja. Pojazdami poruszali się tylko kierowcy. Oboje o własnych siłach opuścili wraki przed przybyciem służb ratunkowych. Zarówno kobietak jak i mężczyzna po wtępnym przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, zostali odwiezieni do koneckiego szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłaczyli akumulatory i posypali plamę na jezdni sorbentem. W czasie prowadzonych działań ruch w obu kierunkach drogi wojewódzkiej 728 był zamknięty.

Pożar budynku mieszkalnego w Paruchach

 W miejscowości Paruchy (gmina Końskie) palił się budynek mieszkalny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie został podpalony. Drewniany dom użytkowany był czasowo a w czasie pożaru nikogo w nim nie było. Kiedy Strażacy z JRG Końskie dotarli na miejsce pożarem objęta była drewniana ściana, cała konstrukcja dachu oraz częściowo strop budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na powstały pożar. W obecności Policji przy pomocy sprzętu burzącego otworzono drzwi do budynku w celu przeszukania obiektu oraz prowadzenia skutecznych działań gaśniczych. W trakcie działań gaśniczych została znaleziona butla gazowa, którą strażacy wynieśli na zewnątrz.

 

Wypadek w Grabkowie

 W miejscowości Grabków na drodze wojewódzkiej Końskie-Żarnów doszło do wypadku drogowego dwóch pojazdów. Mężczyzna jadący osobowym VW zderzył się z naczepą ciężarowego Volvo. O własnych siłach opuścił pojazd a przybyli na miejsce zdarzenia strażacy udzielili mi pomocy stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa, opatrując skaleczoną głowę i lewą dłoń. W samochodzie odłączono akumulator a rozlane płyny pokolizyjne posypano sorbentem. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Do wypadku doszło na ostrym zakręcie. Przyczynę ustala Policja.

Kujawsko-Pomorski Turniej w Sporcie Pożarniczym

 Po ubiegłorocznych sukcesach koneckich strażaków na arenie wojewódzkiej w sporcie pożarniczym, przyszła pora zmierzenia się z najlepszymi reprezentacjami z całego kraju. 20 kwietnia 2016 r. na terenie Ośrodka Szkolenia PSP w Łubiance k. Torunia odbył się „Kujawsko-Pomorski Turniej w Sporcie Pożarniczym”. W zawodach wzięło udział 10 drużyn - 8 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Toruń i Warszawa oraz 2 drużyny z Komend Powiatowych PSP: Końskie i Milicza (woj. dolnośląskie). Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w ćwiczeniu bojowym a w sztafecie pożarniczej uplasowała się na 5 pozycji.