Odprawa służbowa z komendantem głównym PSP generałem Leszkiem Suskim w Kielcach

 30 listopada 2017 r. w sali narad Komendy Wojewódzkiej Państwowej straży Pożarnej w Kielcach odbyła się odprawa służbowa z komendantem głównym PSP generałem Leszkiem Suskim.

W naradzie uczestniczyli: świętokrzyski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Adam Czajka wraz z zastępcą bryg. Tomaszem Bajerczakiem, komendant miejski PSP w Kielcach, komendanci powiatowi PSP i dowódcy jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP z terenu województwa świętokrzyskiego oraz naczelnicy komórek organizacyjnych KW PSP w Kielcach.

SPOTKANIE SZEFA MSWIA MARIUSZA BŁASZCZAKA Z PRZEDSTAWICIELAMI SŁUŻB PODLEGŁYCH MSWIA W WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIM

 30 listopada 2017 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyło się spotkanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z przedstawicielami służb podległych MSWiA, dotyczące sprawozdań z realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych oraz jego wpływu na poprawę bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim.

Podczas spotkania świętokrzyski komendant wojewódzki st. bryg. Adam Czajka, omówił stopień realizacji uchwalonej w połowie 2016 roku ustawy modernizacyjnej.

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

 - Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi i co zrobimy… przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.

Biegi z okazji święta odzyskania niepodległości

 11 listopada 2017 roku odbyły się Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017. Były to jednocześnie I Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Służb Mundurowych w Biegu Ulicznym na dystansie 10 kilometrów. Przedstawiciele służb mundurowych pobiegli wspólnie z innymi uczestnikami biegu głównego. Sklasyfikowani zostali zgodnie z regulaminem biegu głównego oraz (dodatkowo) w swojej wewnętrznej rywalizacji. Patronat nad imprezą objął między innymi komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Adam Czajka. Najlepszym strażakiem a zarazem 3 w klasyfikacji mundurowej był asp. sztab Arkadiusz Wnukowski z JRG Końskie.

Okręgowe rozgrywki w piłkę siatkową

 9 listopada w hali sportowej w Stadnickiej Woli odbyły się okręgowe rozgrywki w piłkę siatkową dla reprezentacji JRG Skarżysko-Kamienna, Busko Zdrój, JRG 1 Kielce i JRG Końskie. Wyniki i klasyfikacja końcowa przedstawiają się następująco:

Nagrody dla koneckich strażaków

 10 listopada na zmianie służby Komendant Powiatowy mł. bryg. Grzegorz Zieliński wręczył Decyzje Komendanta Głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Adama Czajki i Komendanta Powiatowego PSP o przyznaniu nagród finansowych dla strażaków, którzy w ostatnim czasie wykazali się dużym zaangażowaniem w wykonywaniu obowiązków służbowych.